
1. Płaską kuwetę wypełnij żwirkiem Bazyl do wysokości 6-7 cm - o tak! Wiesław uwielbia kopać , przekopywać, zagarniać, panierować to, co tam zdziała :)
2. Systematycznie usuwaj powstałe bryłki - no to jest czadowe naprawdę - żwirek zbryla się równomiernie i przede wszystkim tam, gdzie jest mokro a nie wszędzie tam gdzie memu Kocięciu z siurka kapnie.
3. Uzupełnij kuwetę o taką ilość żwirku Bazyl, jaka została usunięta - no czyli dosypujemy to, co wyrzuciliśmy. Dobrze mieć do tego celu specjalną łopatkę - niekoniecznie taką specjalną, my mamy zakupioną w sklepie z akcesoriami kuchennymi, pierwotnie przeznaczoną do frytek odsączania. Takowa jest nawet lepsza - bo zbierzemy nią więcej.
4. Wymiana całego żwirku w kuwecie nie jest konieczna częściej niż raz w miesiącu - jest to bardzo wygodne, żwirek świetnie absorbuje zapaszki. Jednak pamiętajmy, że Kotełek wykastrowany siusia mniej śmierdząco oraz na zapach z kuwety ma również wpływ to, czym karmimy naszego przyjaciela.

5. Zapas żwirku przechowuj w miejscu suchym, niedostępnym dla małych dzieci - dzieci ludzkich nie posiadamy, za to dobrze też przed Kotełkiem żwirek schować, by sobie nie zrobił z całej łazienki kuwety.
ZATEM widzę tutaj same plusy : Jest bardzo wydajny i ekonomiczny. Ma jednorodną frakcję, nie pyli - to jest ważne, przy innych żwirkach Wiesław - ciągle kichał przekopując swoją toaletę.
Przez długi czas pozwala utrzymać kuwetę w czystości.
Nie przykleja się do łap - to jest ogromny PLUS! Mając małe mieszkanie - stosując inne żwirki - piach był wszędzie... Wtedy odkurzanie co drugi dzień, mycie podłóg- kto ma na to czas i chęci? Posiadanie Kotełka nie oznacza wiecznego sprzątania :)
Żwirek jest świetny - nie kupię innego :)
Żwirek Bazyl Ekonomik jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt co potwierdza atest PZH.
Można ich spotkać na facebooku : Żwirek Bazyl
Nas również : Friends Of Wiesłaf oraz Massivehoopie
Milusio
OdpowiedzUsuńJaki Wiesław zadowolony :)
OdpowiedzUsuńWiesław zawsze piachem zachwycony :D
OdpowiedzUsuń