Biotemax Duo – pielęgnacja zaczyna się od wewnątrz

Okej. Będzie poważnie, bo i temat jest poważny. Jestem ogromną fanką suplementów diety „na włosy, skórę i paznokcie”. Co kilka miesięcy pojawia się na rynku coś nowego, mega rozreklamowanego i drogiego chyba jak sama gaża aktorki z reklamy …

Wpadły mi w ręce nowe tabletki. W związku z poszukiwaniami „czegoś innego” niż moje poprzednie Maxi Krzemy ( które świetnie sprawdziły się przy terapii zimowej ponieważ zawierają zarówno sporo biotyny jak i innych witamin i mikroelementów). A dlaczego zmieniam tabletki skoro tamte były TAKIE SUPER ? Dlatego, że wiosną i latem jemy dużo zdrowiej niż zimą. Nie wiem jak Wy, ale ja tam sobie zimą nie żałuję (ani bigosów ani kotlecików). I nie zawsze ta moja dieta była bogata w to, czego mój organizm potrzebuje. Stąd suplementacja. Zatem o tej porze roku skoro wsuwamy masę pomidorków, jarmużu i małego szpinaczku z cytrynką – w witaminy zaopatrujemy się już sami, przy obiadku J  Jednak sama dieta może nie wystarczyć jeśli chodzi o włosy – trudno je wzmocnić przed atakiem promieni słonecznych czy innych nadmorskich słonych wiatrów samymi witaminkami z owocków i warzyw. Potrzebujemy biotyny ! I tu wyszły mi naprzeciw te oto maleńkie tabletki. Nie dość, że maleńkie to jeszcze tyle dobroci w środku. Stosując je , mam pewność że spożywam jej tyle, by moje włosy wyglądały co najmniej porządnie. Biotyny, cynku i selenu jest w tej małej tableteczce 100% dziennego zapotrzebowania. Więc możemy czasami zamiast szpinaczku wsunąć czekoladowego rożka na śniadanie J


Różnicę w kondycji włosów – mimo , że brałam wcześniej dość regularnie MaxiKrzem- zauważyłam po kilku dniach. Powiem krótko: rosną jak szalone i rosną mocne. Zwracajmy zatem uwagę na to, co kupujemy, co jest w składzie tabletek które bierzemy. Tak jak bogate w skrzyp i krzem tabletki mogą spowodować wzmożony wzrost włosa na całym ciele tak te bogate w biotynę działają przede wszystkim na naszą czuprynę. Tu trzeba by się cofnąć do źródła – zastanowić się dlaczego te włosy mamy słabe czy łamliwe. Powodów mogą być setki jeśli nie tysiące. Od właśnie złej diety do chorób immunologicznych. A w związku z tym, że biotyna przede wszystkim „robi dobrze” na ogólną przemianę materii i sprawne działanie układu odpornościowego – żaden czynnik nam nie straszny. Zachowamy piękne włosy.
Biotyna ze względu na swe znaczenie jest częstym składnikiem preparatów wzmacniających włosy i paznokcie. Zawiera cząsteczki biodostępnej siarki, która chroni skórę i włosy. Docierając do komórek macierzy włosa umożliwia keratynizację jego łodygi z udziałem tzw. wiązań siarkowych.
Jest bardzo dobrze tolerowana przez organizm i nie ma żadnych działań ubocznych.
Biotemax to innowacyjny suplement diety zawierający aż 5 mg (5000 µg) biotyny oraz kompleks mikroelementów: cynku i selenu, które także niezbędne są dla prawidłowego stanu zdrowia włosów, skóry i paznokci. Biodostępność wolnej, syntetycznej biotyny wynosi 100%.
Roli tego ciekawego związku, niby-witaminy trudno nie docenić, wpływa bowiem na ogólną homeostazę ustrojową w sposób bardzo wyraźny. Warto zatem pamiętać o jej regularnym dostarczaniu do organizmu by jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i pięknym wyglądem. 



Niedobór biotyny może się objawiać np. w postaci wypadania i przetłuszczania włosów , a także stanów zapalnych skóry, łuszczenia się naskórka i osłabienia paznokci. Inne możliwe objawy niedoboru biotyny to:
1.       anemia
2.       zmiany skórne: rumień, nadmierne łuszczenie, zmiany łojotokowe, wysypki, stany      zapalne
3.       zaburzenia układu nerwowego, np. depresje, halucynacje
4.       podwyższone stężenie cholesterolu i barwników żółciowych we krwi
5.       zmiany zapalne jelit
6.       zaburzenia apetytu
7.       znużenie , biegunki, wymioty, zapalenie spojówek
8.       bóle mięśniowe, osłabienie, apatia.



Podobnie jak inne witaminy z grupy B biotyna odgrywa istotną rolę w metabolizmie tłuszczów, białek i węglowodanów. Jest to bowiem związek niezbędny dla prawidłowego przebiegu wielu kluczowych procesów życiowych w organizmie, takich jak:
1.       przemiana materii; dostarczanie energii ze spożytych węglowodanów
2.       prawidłowa przemiana aminokwasów i cukrów
3.       synteza kwasów tłuszczowych
4.       procesy krzepnięcia krwi
5.       prawidłowe funkcjonowanie tarczycy
6.       sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego
7.       prawidłowy wzrost
8.       zdrowie skóry, włosów i paznokci.

Najbogatsze naturalne źródła tego związku w diecie to: wątroba wołowa, drożdże, sardynki, orzechy włoskie i migdały, soja, kalafior, żółtko jaja i grzyby oraz produkty zbożowe, np. otręby pszenne, czy płatki owsiane. Jest odporna na działanie wysokich i niskich temperatur oraz zmiany pH, dlatego obróbka termiczna bogatych w nią produktów nie powoduje jej zniszczenia, czy utraty właściwości. 


Komentarze

  1. No to dałaś mi do myślenia... Może mi też brakuje biotyny, a nawet o tym nie wiem...?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz