Anti-aging z olejami - jakie wybrać, jak używać



Olej awokadowy- wydobywa się z wysuszonego miąższu przez tłoczenie na zimno lub macerację świeżej miazgi wodą i odwirowanie. W stu gramach owocu mamy aż 23g tłuszczu.
Zawarte w oleju kwasy wypełniają obszary, gdzie naturalna bariera lipidowa ulega zniszczeniu. Proces ten ma szczególe znaczenie w przypadku wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas linolowy. Deficyt tego kwasu powodowany jest wolnorodnikowymi procesami utleniania. Stanowi częstą przyczynę zakłóceń w funkcjonowaniu błon biologicznych jako barier chroniących komórkę m.in. przed nadmierną utratą wody.

Główne właściwości i zastosowanie oleju z avocado :
- doskonale goi płytkie zranienia i ubytki skóry,
- idealne ukojenie dla skóry suchej, uszkodzonej, popękanej,
- jest łagodny, szybko się wchłania, ma doskonałe właściwości penetrujące, zmiękczające i okluzyjne oraz promieniochronne (3-4UV),
- świetny do pielęgnacji i leczenia skóry w łuszczycy,
- działa natłuszczająco i przeciwstarzeniowo (nie zapychając porów),
- używany do masażu głowy, zapobiega łupieżowi i wypadaniu włosów,
- nadaje się również w czystej postaci do masażu, podnoszącego jędrność skóry, uspokajającego, regenerującego i łagodzącego.



Olej z kiełków pszenicy - otrzymywany jest przez wytłaczanie na zimno kiełków (zarodków) pszenicy. Wśród składników aktywnych, obecnych w oleju z kiełków pszenicy, wyróżnia się między innymi: kwas linolowy, linolenowy, olejowy, palmitynowy, stearynowy, witaminy: A, D i E.

Główne właściwości i zastosowanie oleju z kiełków pszenicy:
- profilaktyka starzenia się skóry – wyjątkowo wysoka zawartość przeciwutleniającej witaminy E sprawia, że olej z kiełków pszenicy doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery dojrzałej. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, opóźnia starzenie się skóry, działa ujędrniająco,
- pielęgnacja podrażnionej, przesuszonej, pękającej skóry,
- pielęgnacja włosów i skóry głowy - odbudowuje ubytki w strukturze, domyka łuski i wygładza powierzchnię włosów,




Są to jedne z niewielu olejów, które możemy używać samodzielnie ze względu na ich konsystencję. Można powiedzieć, że olej jak olej. Ale nie - są różne rodzaje olejów i w różny sposób na skórze one się zachowują. Olej z kiełków pszenicy i olej z avocado możemy używać bezpośrednio na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu - i polecam właśnie w ten sposób je stosować.

Kilka wskazówek - jak nakładać:
1. Nakładamy olej zawsze od dołu - dlaczego ? Chcąc skórę ujędrnić podnosimy ją w górę, nie ciągniemy w dół. To samo dotyczy konkretnych partii np. okolice oczu- masujemy od zewnątrz do wewnątrz delikatnymi, kolistymi ruchami.
2. Skóra musi być dobrze oczyszczona - ale nie wyszarpana. Lata mi zajęło wyzbycie się nawyku szorowania skóry mechanicznymi peelingami. Ich efekt jednak został - porobiły się już niewielkie bruzdy i zmarszczki tu i ówdzie. Myjemy więc delikatnie - naprawdę polecam. Produkt, który stosujemy do oczyszczania nie musi ani drzeć nam skóry ani bardzo się nawet pienić by ją dobrze oczyścić. Czego używać ? Produktów z olejkami eterycznymi(w zależności od upodobań i potrzeb) lub samego oleju - powyższe nadają się również. Domywam je później tylko wodą i osuszam -puchatym ręczniczkiem.
3. Im mniej produktów używamy tym lepiej dla naszej skóry. Tyczy się to również ilości nakładanego oleju - nie ma on cieknąć po brodzie, lepiej dokroplić sobie niż go wycierać później w ręcznik. 

Co do kosztów tych cudowności - 17zł za 100ml. Cena dość niska - produktu wystarczy na około 50 zastosowań (twarz, szyja, dekolt).

Olej z avocado i kiełków pszenicy zostaną z nami na długo.

Ja kupiłam swoje tutajfitoteka.pl



Komentarze

  1. Profilaktyka starzenia się skóry to chyba już coś dla mnie :) Dzięki za porady jak używać. Zawsze mam problem z tego typu produktami, nie wiem co z tym zrobić i gdzie kupić nawet.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne takie jakby apteczne butelki - podrzucę linka żonie, ona wie co i jak z tymi olejami :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię kosmetyki z nutą avocado ze względu na zapach - mam jednak wrażenie że samego oleju jest niewiele - chyba sobie taką butelczynę sprawię i doleję do tych co mam :P

    OdpowiedzUsuń
  4. Cena kusząca naprawdę - myślałam że wszystkie te naturalne oleje są drogie.

    OdpowiedzUsuń
  5. A przydałoby mi się coś miłego pod oczy - dopisuję do listy zakupów.

    OdpowiedzUsuń
  6. Używam bardzo dużo oleju z kiełków pszenicy - głównie do demakijażu ale chyba zmienię dostawcę :P za mój płacę ponad 20zł za 50ml

    OdpowiedzUsuń
  7. Chyba czas zmienić pielęgnację na bogatszą :) Te oleje bardzo zachęcają jednak w tym sklepie widzę że jest dość ubogi ich wybór.

    OdpowiedzUsuń
  8. Oleje wprowadziłam zupełnie niedawno do swojej pielęgnacji. Teraz nie wyobrażam sobie jak mogłam bez nich żyć 😃

    OdpowiedzUsuń
  9. Ten olejek z avokado zapowiada się bardzo ciekawie. Jako że uwielbiam wszystko co jest z dodatkiem awokado, myślę że po niego sięgnę I wypróbuję.

    OdpowiedzUsuń
  10. Jeszcze nie jestem zbyt pewna olei, ale staram się je poznawać, więc cieszę się, że dodałas taki wpis :*

    luxwell99.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  11. Uwielbiam naturalne produkty, olej z awokado zapowiada się bardzo obiecująco! :)

    OdpowiedzUsuń
  12. bardzo fajne kosmetyki! do tego naturalne więc na + :) Olej z awokado wydaje się super :)

    OdpowiedzUsuń
  13. interesujący post :) wiele ciekawostek :) co więcej naturalne kosmetyki są bardzo pożądane w czasach gdy praktycznie wszystko jest sztuczne :)
    pozdrawiam ciepło

    mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  14. Puki co nie stosowałam takich ani innych olejków od starzenia się skóry. Chyba puki co nie jest mi jeszcze potrzebny :). Ale dziękuję za tak ciekawy wpis na pewno będę miała to na uwadze :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz